Spoštovani učitelji, ravnatelji in svetovalni delavci osnovnih šol,
vabljeni na delavnico

Kulturna dediščina v učnih načrtih 

torek, 15. oktober 2024, ob 12.00 uri Učni laboratorij, Mestni trg 35, Škofja Loka 

    Namen srečanja je predstaviti izkušnje in vtise učiteljic,ki so pri rednih šolskih urah že        uporabila nove učne prakse z vključevanjem primerov iz lokalne kulturne dediščine ter      praktična uporaba pripomočkov za učitelje in učiteljice, ki so nastali v projektu Šola            prenove za nove generacije. V podporo pri uvajanju kulturne dediščine v osnovnošolski pouk smo pripravili vrsto odprtih učnih priprav, ki so zajete v treh priročnikih ter mnoge didaktične pripomočke in gradiva za izvedbo izbranih tem iz področja nepremične dediščine.

O DELAVNICI

Z novim načinom poučevanja želimo spodbuditi učitelje osnovnih šol in jim pomagati, da bi lahko v redni pouk prek veljavnih učnih načrtov vpeljali več kulturne dediščine in jo tako približali našim otrokom.Predstavljeni bodo izzivi in razlogi za nov način poučevanja z vključevanjem primerov kulturne dediščine.

Na Osnovni šoli Ivana Groharja so učiteljice v lanskem šolskem letu v okviru rednih učnih ur pri pouku od 1. do 9. razreda testirale in sodelovale pri pilotni izvedbi učnih ur po vnaprej pripravljenem scenariju, ki v učne ure vključuje primere iz lokalne kulturne dediščine in spodbuja medpredmetno povezovanje. Na delavnici bodo predstavile svoje izkušnje in spoznanja ter odzive učencev, ki so sodelovali pri »drugačnih« učnih urah. 

V zaključnem delu pa bodo prikazani primeri delavnic za učence, ki se jih lahko izvede ob dnevih dejavnosti.

 

KOMU JE DOGODEK NAMENJEN

  • Ravnateljem, da spodbudijo učitelje za širjenje uporabe nove učne prakse v svoje šole
  • Učiteljem razredne in predmetne stopnje, ne glede na predmet poučevanja, da v vaše delo vpeljete nove, sveže učne prakse ki spodbujajo medpremetno povezovanje
  • Svetovalnim delavcem za pomoč pri usmerjanju novih generacij v obrtne poklice

INFORMACIJE IN PRIJAVE

Za več informacij o vsebini in poteku delavnice pokličite Barbaro Možino na telefonsko številko: 068 167 412 ali ji pišete na info@zgodovinska-mesta.si.

Prosimo, da se prijavite do petka, 12. oktobra 2024, na e-naslov: info@zgodovinska-mesta.si.

Za delavnico ni potrebna kotizacija.

Vsi udeleženci prejmejo potrdila o udeležbi.

 

Razumevanje, prepoznavanje in vrednotenje dediščine tako v zasebnem kot javnem življenju je ena od temeljnih kompetenc državljana, obravnava in doživljanje kulturne dediščine pa pozitivno prispevata k bolj strpni, demokratični, ustvarjalni in vključujoči družbi.

Lepo vabljeni, da se srečamo na delavnici.